Emuge nabízí nejkompletnější sortiment pro závitování na světě

Nezáleží na závitovém profilu, typu materiálu nebo normě závitu, ve všech těchto případech je to dobrá šance najít standardní nástroj z katalogu Emuge. Výrobní závod, který sídlí v Německu, produkuje závitníky buď z rychlořezné oceli, karbidu nebo rychlořezné oceli vyráběné práškovou metalurgií podle náročných tolerancí. Naše výroba závitníků je zdokonalena vlastním povlakovacím oddělením (povlaky PVD), které se nachází v areálu výrobního závodu. Vývoj a aplikace vlastních povlaků na nástroje umožňuje výrazně zvýšit výkon těchto nástrojů.

Inovativní nástroje v kombinaci s nadšeným týmem odborníků přináší technologickou výhodu v oblasti řezání závitu. Oddělení vývoje kontinuálně pracuje na vývoji nových geometrií a provedení závitníků poskytujících stále vyšší výkon a bezpečnost. Naší silnou stránkou je i schopnost výroby speciálních závitníků pro speciální závitové profily jako jsou GL,Vg,ST,FG atd.

Proč závitové nástroje od EMUGE?

 • široký sortiment řezacích a tvářecích závitníků a závitových fréz pro známé závitové profily
 • dodací termín do druhého dne
 • vlastní povlakovací oddělení– moderní a funkční povlaky včetně vhodných předúprav povrchu
 • vlastní vývoj nových geometrií závitníků a závitových fréz
 • variabilní materiály závitníků (HSS, PM a VHM) optimalizované pro různé aplikace

Monolitní a korunkové vrtáky

Výroba kvalitního závitu začíná vyvrtáním kvalitního otvoru. Otvory, které jsou kvalitně a přesně vyvrtané pomohou zlepšit kvalitu závitu, který je vyroben řezáním, tvářením nebo frézováním.

Výrobní program vrtáků EMUGE je výsledkem vývoje našich odborníků z oblasti geometrií nástrojů a povlaků a nabízí kompletní program vysoce-výkonných tvrdokovových vrtáků konstruovaných pro výrobu kruhových, velmi přesných otvorů. Sortiment vrtáků je zaměřen především na přípravu otvoru pod naše řezací a tvářecí závitníky. Základní dělení vrtáků je z hlediska použítí na konkrétní materiály – vrtáky pro ocelové materiály a litinu a vrtáky pro nerezové materiály a hliník. Specialitou jsou vrtáky na nestandardních průměrech pro tvrdé materiály HCut a kombinované vrtáky EF-C-STEP DRILL pro vyvrtání otvoru a sražení hrany. Sortiment vrtáků:

 1. Mikrovrtáky – 2 fazetky, vrtaný průměr 0,75 mm – 3 mm (univerzální z hlediska vrtaného materiálu)
 2. Geometrie STEEL v délkách 3xD, 5xD, 8xD – 4 fazetky – vrtaný průměr 2,8 mm – 20 mm (ocel, hliník, litina)
 3. Geometrie VA v délkách 3xD, 5xD – 2 fazetky – vrtaný průměr 2,8 mm – 20 mm (nerez, hliník, superslitiny)
 4. Geometrie STEEL 3xD, 5xD – modulární vrtáky – 2 fazetky – vrtaný průměr 14 mm – 32 mm (ocel, litina)
 5. Geometrie MULTI 3xD, 5xD – univerzální řada vrtáků se 2 fazetkami – průměr 0,8 mm – 24,5 mm
 6. Geometrie STEEL a VA vrtáků se srážecí fazetou v délkách 2-3,5xD         – kombinovaný vrták – 2 a 4 fazetky, průměry pod běžně používané závity