Skupina EMUGE-FRANKEN

Společnost Emuge byla založena v roce 1920 Richardem Glimpelem a věnovala se řemeslné výrobě, inovacím a kvalitě. Už od roku 1921, kdy byl vynalezen spirálový závitník, se Emuge neustále rozvíjí.

Firmě Emuge byla v uplynulých 90 letech připsána řada inovací a patentů a tento inovativní trend pokračuje. Dodržováním nejpřísnějších norem kvality materiálů, provozováním nejmodernějších brousících metod, dodržováním nejpřísnějších výrobních tolerancí a neustálým investováním do výzkumu a vývoje nových výrobků je Emuge měřítkem úspěchu, o který usilují i ostatní firmy.

Firma provozuje 9 výrobních závodů a udržuje prodejní organizace ve více než 50 zemích. Společnost Emuge vlastní také firmu Franken, která vyrábí vysoce kvalitní frézovací nástroje pod názvem Emuge-Franken.

S více než 1.600 zaměstnanci po celém světě Emuge navrhuje a vyrábí prémiové kovoobráběcí nástroje a upínací zařízení pro širokou škálu výrobních odvětví bez ohledu na to, kde se geograficky nachází.

V programu EMUGE-FRANKEN najdete 110.000 položek. Kromě standardních katalogových nástrojů jsou ve spolupráci se zákazníky vyvíjeny speciální nástroje, optimalizované pro jejich strojový park a technologické požadavky. Všechny aktivity sledují jediný cíl: optimalizaci výrobních procesů tak, aby zákazníkovi bylo možno ukázat a nabídnout řešení jeho výrobních problémů, které by mu ušetřily čas a peníze.

NAWA Präzisionstechnik GmbH

Společnost NAWA Präzisionstechnik GmbH byla založena v roce 1989 ve Veringendorfu ve švábské Albě a od roku 2002 patří ke společnosti EMUGE-FRANKEN. Naše výrobky se velmi rychle uchytily na rostoucím trhu PKD nástrojů. Kromě našeho standardního programu vyrábí řadu speciálních nástrojů ze slinutého karbidu, PKD a rychlořezné oceli. K tomu používá všechny známé a běžné řezné materiály na trhu. Vysoce kvalifikovaní zaměstnanci pracují s moderními stroji a tím zaručují konzistentní a reprodukovatelnou špičkovou kvalitu. Zákaznická základna NAWA zahrnuje celou řadu průmyslových odvětví, včetně:

  • Obecného strojírenství
  • Automobilového průmyslu
  • Leteckého průmyslu
  • Energetiky
  • A všude, kde jsou potřeba výjimečná řešení.

Emuge Corporation

Společnost Emuge USA byla založena v roce 1984, aby zajistila místním skladem a technickou podporou lepší servis severoamerickému trhu. S více než 100 000 typy standardních skladových závitníků, závitových fréz, vrtáků, fréz, držáků nástrojů a upínacích přípravků pro obrobky nabízí Emuge standardní produkty. V roce 2006 Emuge přerostla svou původní lokalitu a přestěhovala se do nového modernějšího zařízení v West Boylston, Massachusetts. V novém zařízení sídlí technologické centrum, kde zkušení technici společnosti Emuge pořádají školení a pomáhají řešit problémy s obráběním u zákazníků. V roce 2015 společnost Emuge začala s výrobou produktů v USA, kterou spojila s otevřením rekondičního centra pro řezné nástroje Emuge. Jsme hrdí na to, že jsme součástí nové revitalizované výrobní sféry v Nové Anglii.
I když se naše společnost bude i nadále rozrůstat, nikdy nezapomeneme na to, čeho se Emuge podařilo dosáhnout: řemeslo, inovace a kvalita.